Luxe, ruimte en natuurbeleving in deze villa met volop voorzieningen
We heten u van harte welkom in Doornspijk, een sfeervol en landelijk gelegen dorp tussen de voormalige Zuiderzeekust en de uitgestrekte bossen, heidevelden en zandverstuivingen van de Veluwe. De schitterende natuur nodigt uit tot eindeloze wandelingen, fietstochten of ritten te paard door het noordelijke deel van de Veluwe.
Op een royaal perceel van bijna 5.500 m², verscholen in het groen, mogen wij u deze vrijstaande VILLA met inpandige dubbele garage aanbieden. Een unieke plek waar rust, ruimte en privacy vanzelfsprekend zijn. Zodra u door de toegangspoort het terrein betreedt via uw eigen oprijlaan, valt direct de warme en uitnodigende uitstraling van deze FAMILIEWONING op. Een huis om het leven te vieren met gezin, familie en vrienden midden in het groen.
De buitenruimtes zijn uitnodigend en veelzijdig: meerdere terrassen, een sfeervolle veranda met open haard, een compleet gastenverblijf, een royale carport met inpandige buitenkeuken… alles is aanwezig voor een leven dicht bij de natuur, zonder concessies te doen aan luxe en comfort. Ook de woning zelf straalt dat uit: tijdens een grondige verbouwing in 2003/2004 is gekozen voor natuurlijke materialen die tot op de dag van vandaag zorgen voor een warme en tijdloze sfeer. In 2011 is de eerste verdieping vernieuwd, met onder meer twee identieke badkamers, drie ruime slaapkamers en een master bedroom met walk-in closet en een luxe badkamer en suite.
Doornspijk ligt gunstig ten opzichte van uitvalswegen zoals de A28 (Zwolle–Amersfoort) en de N310 (Elburg–Nunspeet), en beschikt over een busverbinding met Nunspeet en Zwolle. In het dorp zelf vindt u voorzieningen zoals supermarkten, een basisschool, een ambachtelijke bakker en slager. De omliggende plaatsen Nunspeet, ’t Harde en Elburg zijn per fiets goed bereikbaar.
U bent van harte uitgenodigd om deze bijzondere plek zelf te beleven!
BOUWKENMERKEN
– Bouwjaar: 1979;
– Bouwwijze: traditioneel gebouwd, pannen gedekt;
– Isolatie: dakisolatie, gevelisolatie, dubbel glas, vloerisolatie (2023);
– Woonoppervlakte: ca. 312 m²;
– Overige inpandige ruimte: ca. 87 m²;
– Inhoud: ca. 1.377 m³;
– Gebouwgebonden buitenruimte: ca. 40 m²;
– Externe bergruimte: ca. 11 m²;
– Gastenverblijf: ca. 20 m² ;
– Perceeloppervlakte: 5.415 m²;
– Energielabel: C;
– Bestemming: zie website van het omgevingsloket.
INDELING
Parterre
De royale entree is een stijlvol eerbetoon aan de oorspronkelijke bouwstijl, met schoon metselwerk en een statige houten trapopgang naar zowel de verdieping als het souterrain. De leistenen vloer komt terug in de hal, het gastentoilet, de werkkamer, de woonkeuken en de bijkeuken. In de hal bevindt zich een garderobe en een toilet in neutrale wit-antraciet kleurstelling. Aangrenzend ligt de werkkamer, die ook uitstekend dienst kan doen als slaapkamer, wat de woning levensloopbestendig maakt.
De ruime en lichte living met eiken vloer is onder architectuur verbouwd en biedt een speelse afwisseling van rechte lijnen en elegante rondingen – zoals in de indrukwekkende serre met openslaande deuren naar de tuin en de vijverpartij. De zitkamer met open haard wordt momenteel gebruikt als tv-hoek. De ronde bar vormt een natuurlijke verbinding met de woonkeuken, die is voorzien van een leisteen aanrechtblad, kookeiland en Miele-inbouwapparatuur: stoomoven, combi-oven/magnetron, koffiemachine, koel-vriescombinatie, vaatwasser, inductiekookplaat (2 zones) en wokbrander.
De openslaande deuren verbinden de keuken met de glazen veranda, waar een open haard in piramidevorm zorgt voor extra sfeer. Aansluitend ligt de ruime bijkeuken met aansluitingen voor wasmachine en droger. De voormalige au pair-kamer met eigen douche, toilet en wastafel is ideaal als logeerkamer of zelfstandige ruimte voor een thuiswonende jongvolwassene. Vanuit de bijkeuken is tevens de inpandige garage bereikbaar, waarvan één garagedeur elektrisch en de ander handmatig bedienbaar is.
1e etage
De eerste verdieping is bereikbaar via de houten trap met vide. De slaapkamer aan de linkerzijde is ruim en licht dankzij de dakkapellen (2011). De tweede slaapkamer aan de achterzijde heeft een prachtig uitzicht op de tuin en toegang tot een balkon. De derde slaapkamer bevindt zich aan de voorzijde en is eveneens zeer licht door grote raampartijen. De twee identieke badkamers zijn elk voorzien van een dubbele wastafel, ruime inloopdouche en separaat toilet.
Boven de garage bevindt zich de master bedroom – een ware suite met wellness-uitstraling: glazen dakconstructie, verlichte walk-in closet, vrijstaand bad, dubbele wastafel, Duravit-Philippe Starck toilet, designradiator en een inloopdouche met massagepaneel.
2e etage
Via een vlizotrap is de ruime bergzolder bereikbaar. Hier bevindt zich de cv-installatie voor onder andere de keuken en badkamers. Een tweede cv-installatie in de garage verzorgt de verwarming van de master bedroom, bijkeuken en gastenverblijf.
Souterrain
Het souterrain is bereikbaar via een vaste trap. Aan de linkerzijde bevindt zich de wijnkelder met aangrenzende voorraadruimte. Rechts is een sfeervolle bioscoopkamer gerealiseerd, die desgewenst ook als werk- of kantoorruimte gebruikt kan worden.
BIJGEBOUWEN
De grote carport biedt ruimte aan vier auto’s, met daarnaast een extra hoge carport voor een camper of paardentrailer. Inpandig is een hondenverblijf én een royale buitenkeuken aanwezig. Deze ruimte is ook ideaal voor informele bijeenkomsten of feestjes.
Achter in de tuin staat het sfeervolle gastenverblijf, de ‘boshut’, compleet met keukenblok, douche, toilet en slaapkamer. De boshut is voorzien van centrale verwarming met een aparte geiser. De entree met veranda is uitnodigend en binnen treft u een gezellige leefruimte met mezzanine en op maat gemaakt stapelbed. De badkamer beschikt over een toilet, wastafel en douchecabine. Tot slot is er een tuinhuis aanwezig voor opslag van tuingereedschap en haardhout.
VOORZIENINGEN
– Vloerverwarming begane grond en badkamers;
– 3 CV’s; Alarm met camera’s;
– Glasvezel;
– Airco op masterbedroom;
– Kapvergunning voor 34 bomen;
– Beregeningssysteem;
– Eigen waterbron;
– Buitenverlichting.
TUIN
Het perceel heeft een dubbele toegang en eigen oprijlaan. Er zijn twee toegangspoorten met elektrisch hek en hierdoor kunt u makkelijk ‘rondrijden’. Tussen de twee toegangspoorten is een prachtige haag van rododendrons en samen met de hoge bomen zorgt dit voor voldoende privacy. De bostuin staat vol met douglas bomen. De strakke vijverpartij zorgt voor een stijlvolle afwisseling in het geheel van hagen, struiken en rododendrons. Rondom de woning is passend straatwerk en de terrassen zijn voorzien van grote antracieten tegels.
VERKOPERS AAN HET WOORD
”Wat een geluk als je hier mag wonen..
Welkom aan de Beukenlaan 4 in Doornspijk – een fantastisch familiehuis dat van alle gemakken is voorzien. Zodra je je eigen oprijlaan oprijdt (jazeker, de helft van de Beukenlaan is jouw eigendom) en langs de fraai aangelegde rotonde in de voortuin komt, voelt het alsof je op vakantie bent. En dat vakantiegevoel houdt hier nooit op.
Wij hebben hier met enorm veel plezier gewoond en volop genoten van alles wat deze plek te bieden heeft: barbecues in de tuin met vrienden en een goed glas wijn, ontspannen zomerse avonden op het terras, en slaapfeestjes van onze jongste zoon in het sfeervolle houten chalet in de tuin – compleet ingericht en ideaal als logeerplek of werkruimte.
De ligging is uniek: midden in de natuur, met een eigen bos en de zandverstuiving op loopafstand. Een adembenemend stukje natuur waar je heerlijk kunt wandelen, spelen of tot rust komen. Ook de tuin is een genot – prachtig aangelegd en eenvoudig te onderhouden, zodat je volop kunt genieten zonder dat het veel werk kost.
Voor de dagelijkse boodschappen fiets je in een paar minuten naar de Albert Heijn of Bonny in ’t Harde. Op slechts acht minuten rijden ligt Nunspeet, met een gezellige winkelstraat en bekende winkels zoals HEMA, Action en Xenos. Wil je dat échte vakantiegevoel? Dan ben je in tien minuten in het pittoreske Elburg – een toeristisch dorpje aan het water met gezellige terrasjes en de populaire Beachclub NU, waar de kinderen kunnen zwemmen terwijl jij ontspant in de lounge.
Ook voor liefhebbers van paardrijden zijn er diverse mogelijkheden in de omgeving. De recreatieplas Zandenplas is per fiets bereikbaar, en in de buurt vind je meerdere campings en zelfs een historische tuin op loopafstand.
Kortom: dit huis is een feest om in te wonen. Het is een plek waar herinneringen worden gemaakt, waar rust en natuur samenkomen, en waar elke dag voelt als een beetje vakantie. Wij nemen met pijn in het hart afscheid, maar hopen dat de volgende bewoners er net zo gelukkig zullen worden als wij.”